Menu
Kartınız
"En İyi Kalite, En İyi Marka, En İyi Fiyat" elektrikse.com'da...

İADE-İPTAL KOŞULLARI

                                                                                     İade- İptal Koşulları

Müşteri ürünü, teslim aldığı gibi geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanım nedeniyle ürünün ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür. Kullanılmış, tahrip edilmiş vb. şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

Ürün iade işlem aşaması

İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürün ya da ürünleri iade etmek isteminiz durumunda, ürün/ürünleri teslimat sonrasında iade edebilirsiniz.

Sitemizde "Giriş Yap" bölümününden  "iade talebi ekle"  sayfasını doldurmanız gereklidir. İade işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra "iade taleplerim" bölümünden iadenin durumunu takip edebilirsiniz.

Ürünü, ürün faturası ve ürün faturasının altında yer alan  iade bölümünü doldurarak iade ediniz. Ürünleri teslimat tarihinden itibaren on dört (14) günlük süre içinde iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, ürün, ürün orjinal kutusu ve irsaliye fatura ile birlikte eksiksiz olarak, iade adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Kargo ile İade
  • İade Formundaki bilgilerini doldurunuz ve faturanızı mutlaka göndereceğiniz paketin içine koyunuz.
  • Aras Kargo dışındaki firmalarla yaptığınız gönderilerde ödeme sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde gönderi depomuz tarafından teslim alınmaz.
  • İade ürününüz depomuza ulaştıktan sonra, talebiniz ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve değerlendirilecektir.
  • Yukarıda belirtilen şartlara uygun olması halinde iade işleminize ait ücret iadeniz yasal süre olan 10 gün içerisinde gerçekleştirilecektir. Bu süre elektrikse'nin iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar.
Ürün iadesinde; İade talebiyle elektrikse'ye gönderdiğiniz ürünleri

ARAS  Kargo'ya ...............iade kodu ile teslim ettiğinizde iadeler ücretsizdir.

Elektrikse Aras Kargo İade Kodu :........

Yeni Yıldırım Elektrik San. Tic. Ltd. Şti.

Adres: Aslım Caddesi Artar 5 No:55 Karatay / KONYA 

Telefon:  +0332 345 12 10

Fax: 0332 345 12 13


İade ettiğiniz ürünün geri ödemesi;

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra elektrikse tarafından ödeme şeklinize bağlı olarak kredi kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir. Ürün bedeli, bankanıza bağlı olarak 5 gün içerisinde "artı bakiye" olarak kredi kartınıza  yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve elektrikse'nin bankanıza müdahale etme yetkisi yoktur.

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.